Madonna - Hung Up

Ocena: 3.9 na 5 Głosowało: 7 użytkowników

"Hung Up" to piosenka amerykańskiej piosenkarki Madonny. Została ona wyprodukowana przez Stuart Price, a wydana jako pierwszy singiel z jej dziesiątego albumu studyjnego - Confessions Dance Floor. Od początku była wykorzystana w wielu reklamach telewizyjnych i serialach, natomiast jako singiel piosenka została wydana 17 października 2005 roku. Od tego czasu pojawiła również się na jej płycie największe przeboje - Greatest hits 2009 - Celebration.

"Hung Up" zawiera melodię pop grupy ABBA - z singla "Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)", Madonna osobiście poprosiła o zezwolenie na wykorzystanie motywu z ABBA Bennyego Anderssona i kompozytora Björna Ulvaeusa. "Hung Up" stała się pierwszym utworem Madonny, który został wydany na iTunes. Na styl utworu miał wpływ pop z 1980 i chór, jako element tła użyto tykający zegar, który sugeruje strach przed marnowaniem czasu. Tekst piosenki mówi o przeżyciach silnej, niezależnej kobiety, która ma kłopoty w swoim związku.

"Hung Up" otrzymała uznanie krytyków i recenzentów, którzy zasugerowali, że powinnna ona przywrócić popularność piosenkarki, która osłabła po premierze jej albumu American Life z roku 2003. Krytycy sugerują, że jest to jej najlepszy utwór dance do tej pory w porównaniu do innych utworów Madonny w tym samym gatunku. Można również pogratulować skutecznej synchronizacji próbki ABBA z rzeczywistym rytmem piosenki. "Hung Up" stał się sukcesem komercyjnym na całym świecie, osiągając szczyty na listach przebojów w ponad 45 krajach i zdobył miejsce w Guinness Book of World Records. W Stanach Zjednoczonych piosenka stała się 36 utworem w pierwszej 10 hitów i dzięki temu artystka osiągnęła podobny wynik jak Elvis Presley.

Madonna wykonała piosenkę na wielu koncertach, w tym w finale Confessions Tour w 2006 roku i inspirowała następne turne w 2008 Sticky & Sweet Tour. Teledysk jest hołdem dla Johna Travolty, jego filmów i tańca w ogóle. Wyreżyserowany przez Johan Rencka, klip zaczyna się, gdy Madonna ubrana tylko w różowy trykot rozpoczyna taniec sama w sali baletowej a kończy w salonie gier, gdzie tańczy z nią cały zespół. Klip przeplatany jest scenami osób prezentujących swoje umiejętności taneczne w różnych miejscach Los Angeles - w dzielnicy mieszkalnej, restauracji i stacji metra. W wideo możemy również podziwiać umiejętności ludzi ćwiczących parkour.


Tekst / słowa / tłumaczenie piosenki:
Komentarze:


Ostatnio Dodane Teledyski: