Rammstein - Amerika

Ocena: 3.9 na 5 Głosowało: 8 użytkowników

"Amerika" to piosenka napisana przez niemiecki zespół Rammstein, wydana została jako drugi singel z albumu Reise, Reise. Tematem piosenki jest dominacja całego świata przez kulturę Stanów Zjednoczonych. Tekst zwrotek jest śpiewany po niemiecku, natomiast refren wraz z chórem wykonywany jest w języku angielskim: Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ameryki... Amerika, Amerika, Amerika. Zespół określa utwór jako satyryczny komentarz do światowej dominacji koncernu Coca-Cola i postaci z kreskówki Mickey Mouse.

Wideo pokazuje zespół Rammstein ubrany w skafandry kosmiczne grający na Księżycu. Widoeklip przeplatają sceny ujęć innych kultur (na przykład afrykańskich plemion) zachowujących się jak stereotypowi Amerykanie. Wszyscy ludzie na świecie korzystają z produktów, które są własnością Ameryki - papierosy, Coca-Cola, kreskówki itd. Wynika z tego, że amerykańska kultura jest negatywna.

Cały teledysk ma przypominać misję Apollo na Księżycu. Pod koniec film pokazuje, że cała akcja rozgrywa się w studiu filmowym i ma być aluzją do swingowanego lądowania Amerykanów na naturalnym satelicie Ziemi. Charakterystycznym elementem scenografii jest to, że Till Lindemann - wokalista Rammstein, nosi kosmiczny skafander z naszywką "Armstrong" - nawiązując tym do Neila Armstronga – pierwszego człowieka na księżycu.


Tekst / słowa / tłumaczenie piosenki:
Komentarze:


Ostatnio Dodane Teledyski: